A  A+ A+ wysoki kontrast:
Nowy System Biuletynu Informacji Publicznej

Witamy w Biuletynie Informacji Publicznej

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi przy ul. Wiosennej 1 to placówka z prawie 150-letnią historią.

Prowadzi w klasach I – IV oddziały sportowe o specjalności gimnastyka sportowa. Wychowanie przez sport realizowane jest w ścisłej współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym "SP7 Łódź", w którym jako trenerzy pracują nauczyciele szkoły. Wychowankowie szkoły i klubu to m.in. wielokrotni medaliści i Mistrzowie Polski, zarówno indywidualnie jak i drużynowo oraz członkowie Kadry Narodowej.

Szkoła oprócz osiągnięć sportowych od lat słynie z wysokiego poziomu nauczania oraz wysoko ocenianych wyników pracy wychowawczej. Ponad czterystu siedemdziesięciu uczniów uczy się w 19 oddziałach, z czego prawie 60 % są to dzieci spoza rejonu. Mimo ogólnie znanych problemów z naborem i rekrutacją placówka nasza, będąc dobrze ocenianą nie tylko przez rodziców z terenu Łodzi, nie ma problemów z naborem do klas pierwszych, wręcz ilość chętnych jest większa niż ilość miejsc.

Nasi uczniowie startują rokrocznie z sukcesami w prawie 100 konkursach, zawodach, olimpiadach, turniejach. Wyniki zewnętrznego sprawdzianu w klasach szóstych przez ostatnie dwa lata w sposób zdecydowany przewyższają średnią dla województwa i miasta Łodzi oraz stawiają naszą placówkę na równi z wynikami najlepszych szkół publicznych. Mocną stroną szkoły jest jej oferta zajęć pozalekcyjnych, ponad 25 form zajęć i kół skierowanych zarówno do uczniów mających trudności w nauce, jak i dla uczniów uzdolnionych oraz mających różnorodne zainteresowania.

Ciekawostkę w działalności naszej placówki stanowi fakt prowadzenie na terenie szkoły Klubu Obserwatorów Ptaków, który od dziewięciu lat organizuje Konkurs Wiedzy o Ptakach ,,Hej dzieciaki ! Jakie to ptaki?” skierowany do wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu aglomeracji łódzkiej (ponad 820 uczestników w 9 edycjach).

Nasza placówka jest także organizatorem i uczestnikiem programu "Szkół Patronackich". Od trzech lat współpracujemy ze szkołami polskimi na Litwie, niosąc im nie tylko pomoc materialną, ale także wzajemnie się odwiedzając. Tworząc wspólne projekty, poznajemy nawzajem swoją historię.

Więcej szczegółowych informacji na naszej stronie internetowej www.sp7.edu.lodz.pl