bip.gov.pl
A  A+ A+ wysoki kontrast:
Nowy System Biuletynu Informacji Publicznej

Witamy w Biuletynie Informacji Publicznej

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi przy ul. Wiosennej 1 to placówka z ponad 150-letnią historią.

Prowadzi w klasach I – III oddziały sportowe o specjalności gimnastyka sportowa. Wychowanie przez sport realizowane jest w ścisłej współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym "SP7 Łódź", w którym jako trenerzy pracują nauczyciele szkoły. Wychowankowie szkoły i klubu to m.in. wielokrotni medaliści i Mistrzowie Polski, zarówno indywidualnie jak i drużynowo oraz członkowie Kadry Narodowej.

Szkoła oprócz osiągnięć sportowych od lat słynie z wysokiego poziomu nauczania oraz wysoko ocenianych wyników pracy wychowawczej. Ponad pięciuset piędziesięciu uczniów uczy się w 24 oddziałach, z czego prawie 70 % są to dzieci spoza rejonu. Mimo ogólnie znanych problemów z naborem i rekrutacją placówka nasza, będąc dobrze ocenianą nie tylko przez rodziców z terenu Łodzi, nie ma problemów z naborem do klas pierwszych, wręcz ilość chętnych jest większa niż ilość miejsc.

Nasi uczniowie startują rokrocznie z sukcesami w prawie 100 konkursach, zawodach, olimpiadach, turniejach. Wyniki zewnętrznego sprawdzianu w klasach szóstych przez ostatnie dwa lata w sposób zdecydowany przewyższają średnią dla województwa i miasta Łodzi oraz stawiają naszą placówkę na równi z wynikami najlepszych szkół publicznych. Mocną stroną szkoły jest jej oferta zajęć pozalekcyjnych, ponad 30 form zajęć i kół skierowanych zarówno do uczniów mających trudności w nauce, jak i dla uczniów uzdolnionych oraz mających różnorodne zainteresowania.

Ciekawostkę w działalności naszej placówki stanowi fakt prowadzenie na terenie szkoły Klubu Obserwatorów Ptaków, który od czternastu lat organizuje Konkurs Wiedzy o Ptakach ,,Hej dzieciaki ! Jakie to ptaki?” skierowany do wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu aglomeracji łódzkiej (ponad 1100 uczestników w 13 edycjach).

Nasza placówka była także organizatorem i uczestnikiem programu "Szkół Patronackich" i "Comenius". Realizuje także projekty: "Szklanka mleka", "Owoce w szkole", "Szkoła na widelscu", "Wyjątkowy uczeń", "Lekkoatletyka dla wszystkich", "Trener Osiedlowy", "Siatkówka w Łodzi", "Mistrzowie Kodowania", "Edukacja przez szachy w szkole".

Więcej szczegółowych informacji na naszej stronie internetowej www.sp7.edu.lodz.pl

12.05.2015 - Uwzględnienie wytycznych WCAG 2.0